Środowiskowy Dom Samopomocy "Gawra" w Nisku

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany, przeżywasz kryzys psychiczny, nie wierzysz we własne siły i możliwości, masz trudności w adaptacji we własnym środowisku.
Nie czekaj - przyjdź!

Przegląd Twórczości Artystycznej w Stalowej Woli

 „Swoją radość można znaleźć w radości innych, to właśnie jest tajemnicą szczęścia”

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” w Stalowej Woli odbył się 20 października 2017 roku, i był dla nas kolejną okazją do zaprezentowania naszego dorobku artystycznego. 
W tym roku zdobyliśmy główną nagrodę „Złotego Tulipana” w kategorii Tkanina i Aplikacje za pracę pt. „Noc szczęścia”, którą wykonał p. Paweł oraz wyróżnienie w kategorii Ceramika, Rzeźba i Techniki Różne za pracę zbiorową „Okno radości”, którą wykonali P. Wiesia i p. Paweł.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a także gratulujemy nagrodzonym w konkursie plastycznym.

Spotkanie integracyjne

Dnia 17 października odbyło się całodniowe spotkanie integracyjne o charakterze przygodowo-sportowym w Janowie Lubelskim. Pomysłodawcą imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w niecodziennych zmaganiach – a pomysłowości prowadzącym nie brakowało. Atrakcji było mnóstwo, a każdy mógł znaleźć coś dla ciała i ducha. Lubiący zagadki łamali sobie głowę, jakie tytuły bajek  znajdują się na ilustracjach,  ćwiczyli pamięć w memo, a bardziej cierpliwi składali konstrukcje z klocków. Można było spróbować swych sił na strzelnicy, dosiąść byka, i zagrać w mega piłkarzyki. Na zakończenie imprezy czekała nas jeszcze wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach którą, co niektórzy będą długo czuli w kościachPuszcza oczko Po bardzo długim i wyczerpującym dniu mogliśmy zasiąść przy ognisku piekąc kiełbaski i odpocząć chwilkę w promieniach jesiennego, ciepłego słońca.

20 lat minęło...

"Ludzie zapomną, co mówisz,
zapomną co robisz,
ale nigdy nie zapomną tego,
jak się przy tobie czuli" 

Jubileusz 20-lecia działalności naszego Domu skłonił nas do refleksji, był  okazją do pięknych wspomnień, które mimo, iż minione, na zawsze pozostaną w pamięci, bo nie można pozostać obojętnym wobec miejsca, gdzie zostawiło się zapisane kartki 20 letnich wydarzeń ŚDS. Chcieliśmy podziękować wszystkim gościom, którzy przybyli do restauracji „Zielony Dworek”, by wspólnie z nami cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem, a w szczególności: Pani Agnieszce Lew oraz Pani Magdalenie Rozborskiej z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, pani Teresie Sułkowskiej – Wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko, pani Marii Nabrzeskiej – Skarbnikowi Gminy, pani Małgorzacie Jakubów – Sekretarzowi Gminy, panu Waldemarowi Ślusarczykowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Nisku, pani Gabrieli Karnat – Przewodniczącej Komisji Pomocy Społecznej w Nisku, Pani Marcie Ciosmak – Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, Pani Elżbiecie Tłusta – Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku, pani Krystynie Wszołek – wieloletniemu Kierownikowi OPS w Nisku, Dyrektorom i Kierownikom Środowiskowych Domów Samopomocy, pracownikom i delegacjom uczestników z zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów. Chcieliśmy także podziękować rodzinom naszych uczestników, przedstawicielom prasy i wszystkim, którzy byli z nami i tym którzy chcieli być, a z różnych powodów nie mogli.

Z okazji naszego święta życzymy wszystkim cierpliwości, wytrwałości, wielu słonecznych dni i pogody ducha.

 

Pożegnanie lata

„Pożegnaliśmy Lato” wspaniałą zabawą, która odbyła się dnia 19.09.2017 r. w lokalu Chata w Kowalówce, gdzie udaliśmy się na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Cieszanowie. Na pewno będziemy wspominać długo ten dzień, bo poza dobrą zabawą lubimy też dobre jedzenie Puszcza oczko A jednego i drugiego nam nie zabrakło. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Strona 1 z 23

Licznik odwiedzin

177818
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
114
101
307
2630
177818

2017-11-21 16:51:39

Kto jest online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Dane adresowe

37-400 Nisko
ul. Szopena 31
woj. podkarpackie

Dane kontaktowe

Telefon: 15 815 19 24,
Kom.: +48 536 097 010,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy służy wsparciem, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji zawodowej.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności witryny!