Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany, przeżywasz kryzys psychiczny, nie wierzysz we własne siły i możliwości, masz trudności w adaptacji we własnym środowisku. Nie czekaj - przyjdź!

„Prawdziwym zwycięstwem jest wygrać z własnymi słabościami”

14-czerwca wzięliśmy udział w XXI Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Dębicy. Spartakiadę rozpoczęła część oficjalno-artystyczna z powitaniem zaproszonych gości, przemówieniami, ceremonią zapalenia znicza olimpijskiego, oraz złożeniem przysięgi olimpijskiej. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Nasi zawodnicy zmierzyli się w 4 konkurencjach indywidualnych (unihokej-strzały na bramkę, tor przeszkód na czas, uderzenie młotem i rzuty piłką do kosza.) Zwieńczeniem zawodów było wręczenie medali, pucharów i upominków. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Gratulujemy także zwycięzcom, a pozostałym sportowcom woli walki.

Dnia 4 czerwca 2019 r., nasza "Niezależna grupa filmowa", korzystając z zaproszenia, stawiła się na Galę Wręczenia Nagród w V Konkursie Filmowym zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach. Niniejsza edycja – "Książka na Wielkim Ekranie" wymagała od naszego zespołu nakręcenia filmu krótkometrażowego, będącego adaptacją znanego dzieła literackiego.
W tym roku nasi uczestnicy postanowili stawić czoła twórczości znanego pisarza literatury science-fiction, Philipa K. Dick'a. Zadanie było o tyle karkołomne, iż przyszło nam się zmierzyć z bardzo wysoko ustawioną poprzeczką jaką był nakręcony w 1982 roku, "Łowca Androidów" w reżyserii Ridley'a Scott'a – za bagatela (sic!) 33 770 893 $! 

Ze względu na fakt, iż nasz budżet filmowy był absolutnie niedorównujący wyżej wymienionej kwocie, musieliśmy się skupić na oddaniu sedna tej bestsellerowej powieści, w kilku najbardziej charakterystycznych scenach.
By the way – jak zwykło się mawiać w hollywoodzkim środowisku :-) nasz trud się opłacił i pozwolił na zdobycie III miejsca oraz nagrody – vouchera upoważniającego do bezpłatnego zwiedzenia Parku Etnograficznego wraz z przewodnikiem dla 10 osób, którego sponsorem było Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Serdecznie dziękujemy Środowiskowemu Domu Samopomocy w Spiach za zaproszenie oraz docenienie naszego wkładu pracy w ten fantastyczny projekt.

Dnia 14 maja wzięliśmy udział w „Konkursie czytelniczym – zabawa z książką”, organizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek – maj 2019. Organizatorami turnieju była Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli.
Przedmiotem konkurencji czytelniczych była treść opowiadań wybranych autorów, z którymi uczestnicy zapoznali się w ramach zajęć.
Kolejną konkurencją było zaprezentowanie w dowolnej formie teatralnej wiersza Jana Brzechwy. Naszej grupie przypadła w udziale pełna humoru opowieść o żurawiu i czapli. Zmagaliśmy się również z literackimi kalamburami.
Konkurs miał charakter zabawy i integracji, a jego celem było promowanie czytelnictwa wśród osób niepełnosprawnych. Nad jego przebiegiem czuwało jury, składające się z pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasza praca została doceniona i nagrodzona III miejscem. Otrzymaliśmy puchar, dyplom, nagrody książkowe i upominki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

Spotkanie Wielkanocne w tym roku odbyło się 17 kwietnia 2019 r. Tradycyjnie uczestnicy przedstawili krótki program przybliżający tradycję i znaczenie Świąt Wielkiej Nocy. Przed wspólnym posiłkiem życzyliśmy sobie dużo zdrowia, radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja.

Dnia 10 kwietnia włączyliśmy się także do Wielkanocnego Kiermaszu, który odbył się na Placu Wolności w Nisku.

Strona 1 z 29

Konkurs Fotograficzny

Informacja

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych informujemy, że Inspekto­­­rem Ochrony Danych Oso­bo­wych w Środowiskowym Domu Samopomocy jest Pan Sebastian Nabrzeski, email: iodo.nisko@gmail.com

Kto jest online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

260975
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
11
218
520
3891
260975

2019-06-26 01:36:45

Dane adresowe

37-400 Nisko
ul. Fryderyka Chopina 31
woj. podkarpackie

Dane kontaktowe

Telefon: 15 815 19 24,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy służy wsparciem, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji zawodowej.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności witryny!