Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany, przeżywasz kryzys psychiczny, nie wierzysz we własne siły i możliwości, masz trudności w adaptacji we własnym środowisku. Nie czekaj - przyjdź!

U schyłku lata i niemal już w jesiennej aurze, przeplatanej skłębionymi chmurami i przebłyskami złotego słońca, uczestnicy naszego Domu udali się do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Park Etnograficzny, po którym oprowadzał nas pan przewodnik, prezentuje wsie lasowiacką i rzeszowską z przełomu XIX i XX wieku. Na terenie 30 ha wśród łąk, lasów i stawów rozmieszczono ponad 80 malowniczych obiektów architektury drewnianej, w tym zagrody chłopskie, wiatraki, młyn wodny, remizę, szkołę, karczmę wiejską, a także XIX-wieczny kościół z Rzochowa z unikalnymi malowidłami na płótnach.
Po skończonym zwiedzaniu i smacznym obiedzie udaliśmy się do Cmolasu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, oraz dzięki uprzejmości tutejszego proboszcza, wysłuchać historii przepięknego kościółka z 1674 r. pw. Przemienienia Pańskiego, który wznosi się pośrodku rozległej wsi, 200 m od kościoła parafialnego, na niewielkim, ale jedynym w okolicy pagórku. Jaśniejąca złotym, ciepłym odcieniem szalunków, zbudowana z grubych, ociosanych pni i pokryta gontem świątynia zrobiła na naszych uczestnikach ogromne wrażenie.
Dziękujemy wszystkim serdecznie za poświęcony czas i tę jakże wzbogacającą wycieczkę po spuściźnie naszych przodków.

„Tam gdzie warto jest dotrzeć nie ma dróg na skróty”. Z tymi słowami na ustach p. Janusz wmaszerował na metę broniąc zeszłorocznej pozycji lidera w VI Przełaju Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego – Marszu Nordic Walking. Zawody odbyły się dnia 12.09.2019 r. na terenie ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej „Białkówka”. Trasa przebiegała na dwóch dystansach, w pięknej leśnej scenerii. Nasi zawodnicy zmierzyli się z dystansem 2 km. Wielkie brawa należą się też pozostałym uczestnikom za wielki hart ducha. Możemy tylko powiedzieć, że warto powalczyć z kilkoma górkami, aby wejść na metę z podniesioną głową i odpowiednią dawką endorfin.
Dziękujemy organizatorom czyli ŚDS w Kolbuszowej za zaproszenie i dostarczenie niezapomnianych przeżyć. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym sportowcom woli walki.

 

Dnia 11 września 2019 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować inscenizację słowno-muzyczną pt. „ Niektórzy lubią poezję”. Przeglądowi Twórczości Artystycznej towarzyszył również wernisaż prac oraz okolicznościowy poczęstunek. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie.

Dnia 23 lipca w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji mieliśmy okazję obejrzeć wystawę p.n. „80 lat lodów u Suchojada”. To sposób uczczenia jubileuszu jednej z najstarszych lodziarni w regionie. Na ekspozycji znajdują się m.in. zdjęcia, dokumenty oraz autentyczne urządzenia wykorzystywane na przestrzeni lat. Wszystko pochodzi ze zbiorów zgromadzonych przez Pawła Śnieżka - wnuka założyciela firmy. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do słynnej lodziarni, gdzie oddawaliśmy się degustacji lodów według receptury utrwalonej wielopokoleniową tradycją.

Strona 1 z 30

II Konkurs Fotograficzny

Wyszukaj

Informacja

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych informujemy, że Inspekto­­­rem Ochrony Danych Oso­bo­wych w Środowiskowym Domu Samopomocy jest Pan Sebastian Nabrzeski, email: iodo.nisko@gmail.com

Kto jest online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

287595
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
85
459
1290
5377
287595

2019-10-18 12:47:09

Dane adresowe

37-400 Nisko
ul. Fryderyka Chopina 31
woj. podkarpackie

Dane kontaktowe

Telefon: 15 815 19 24,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy służy wsparciem, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji zawodowej.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności witryny!