Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany, przeżywasz kryzys psychiczny, nie wierzysz we własne siły i możliwości, masz trudności w adaptacji we własnym środowisku. Nie czekaj - przyjdź!

Dnia 23 lipca w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji mieliśmy okazję obejrzeć wystawę p.n. „80 lat lodów u Suchojada”. To sposób uczczenia jubileuszu jednej z najstarszych lodziarni w regionie. Na ekspozycji znajdują się m.in. zdjęcia, dokumenty oraz autentyczne urządzenia wykorzystywane na przestrzeni lat. Wszystko pochodzi ze zbiorów zgromadzonych przez Pawła Śnieżka - wnuka założyciela firmy. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do słynnej lodziarni, gdzie oddawaliśmy się degustacji lodów według receptury utrwalonej wielopokoleniową tradycją.

Przebywanie na łonie natury to najlepszy czas na złapanie oddechu i regenerację sił witalnych. Z takim postanowieniem nasz Dom wybrał się nad zalew na Podwolinie, gdzie wśród drzew, śpiewu ptaków mogliśmy oddawać się błogiemu relaksowi. Osoby lubiące wypoczynek bardziej aktywny mogły wybrać się na pieszą wędrówkę wokół zalewu. Długość linii brzegowej  liczy 3 kilometry, więc spacerując można połączyć przyjemne z pożytecznym podziwiając okoliczną przyrodę i spalając kapkę nadmiarowych kalorii.
Zwieńczeniem naszej wyprawy był smaczny posiłek z grilla, kiełbaski, przepyszne ziemniaczki z masełkiem i sezonową surówką, który każdy zjadł ze smakiem. Miejscowe kaczuszki też nie mogły narzekać – suto dokarmione przez p. Elizę Uśmiech
Wracaliśmy do domów odprężeni, zadowoleni, z zastrzykiem energii, tak potrzebnym, aby dobrze zacząć każdy nowy dzień.

Lato, czas urlopów, czas wakacji, czas oczekiwany z tęsknotą za odpoczynkiem, czas przygody...To czas, którego jest jakby więcej, bo dzień dłuższy, bo widno długo wieczorem.
Po fali zalewających swoim żarem słonecznych dni, w niebywale umiarkowanym temperaturowo piątku, nasz Dom wybrał się na wycieczkę do małej miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim jaką są nietuzinkowe Kurozwęki.
W planie naszej wycieczki uwzględniliśmy zwiedzanie kompleksu pałacowego, mini zoo, w którym nie mogło zabraknąć bliskiego spotkania z prawdziwymi bizonami.
Absolutną wisienką na torcie była wyprawa przez bukowy labirynt, która zakończyła się połowicznym sukcesem... Cóż, nie udało nam się przejść całej trasy, aczkolwiek nikt się nie zgubił i szczęśliwie w pełnym składzie zostaliśmy podjęci smakowitym obiadem w pałacowych komnatach.
Kurozwęki zapamiętamy jako miejsce pełne kulturowych bogactw i przyjaznej atmosfery.

Dnia 27 czerwca wzięliśmy udział w bardzo lubianej i oczekiwanej przez naszych uczestników cyklicznej imprezie „Powitanie lata” organizowanej przez zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Bojanowie. Na przybyłych gości czekało dużo atrakcji. Nie zabrakło wspólnego tańca oraz zabaw jakie przygotowali gospodarze, a to wszystko w radosnej i sympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na powtórkę za rok.

Sezon letni uważamy za otwarty Spoko 

Strona 1 z 30

Konkurs Fotograficzny

Wyszukaj

Informacja

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych informujemy, że Inspekto­­­rem Ochrony Danych Oso­bo­wych w Środowiskowym Domu Samopomocy jest Pan Sebastian Nabrzeski, email: iodo.nisko@gmail.com

Kto jest online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

271597
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
66
165
66
3725
271597

2019-08-18 08:31:20

Dane adresowe

37-400 Nisko
ul. Fryderyka Chopina 31
woj. podkarpackie

Dane kontaktowe

Telefon: 15 815 19 24,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy służy wsparciem, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji zawodowej.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności witryny!