Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany, przeżywasz kryzys psychiczny, nie wierzysz we własne siły i możliwości, masz trudności w adaptacji we własnym środowisku. Nie czekaj - przyjdź!

"U Dorzecza Nilu" - Marsz Nordic Walking

„Dotrę na sam szczyt i nikt mnie nie zatrzyma”.
Z tymi słowami na ustach p. Janusz wmaszerował na metę zdobywając I miejsce w V Przełaju Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego – Marszu Nordic Walking który odbył się dnia 03.10.2018 r. w Kolbuszowej.
A ile jest wart krążek z najcenniejszego kruszcu?
Widząc uśmiech na twarzy i wielkie szczęście my też już wiemy – jest bezcenny. Wielkie brawa należą się też pozostałym uczestnikom za wielki hart ducha. Możemy tylko powiedzieć, że „To co teraz wydaje się trudne, pewnego dnia stanie się rozgrzewką”.
Zawody odbyły się na terenie Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Trasa przebiegała na dwóch dystansach, w pięknej leśnej scenerii.  Nasi zawodnicy zmierzyli się z dystansem 2 km. Pogoda niepokoiła od rana a prognozy były nieubłagane – będzie lało i wystąpi silny wiatr. Ale teraz już wiemy jak wiele problemów z aurą rozwiązuje adrenalina w dniu startu. Zresztą, nie ma złej pogody jest tylko źle ubrany zawodnik, a deszcz, słońce czy wiatr to tylko scenografia do dnia, na który czekaliśmy.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i dostarczenie niezapomnianych przeżyć. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym sportowcom woli walki.

Spartakiada Sportowa 2018

„Nie ważne jak wolno robisz postępy. Jesteś o krok dalej niż ci co siedzą na kanapie”

22-września wzięliśmy udział w XX Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Baranowie Sandomierskim. Spartakiadę rozpoczęła część oficjalno-artystyczna z powitaniem zaproszonych gości, przemówieniami, występami, ceremonią zapalenia znicza olimpijskiego, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz złożeniem przysięgi olimpijskiej. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Nasi zawodnicy zmierzyli się w 3 konkurencjach indywidualnych (rzuty woreczkiem do celu, skok w dal i rzut piłką do kosza.) Zwieńczeniem zawodów było wręczenie medali, pucharów i upominków. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Gratulujemy także zwycięzcom, a pozostałym sportowcom woli walki.

"Zwycięstwo światła" - Przegląd Twórczości Artystycznej

Dnia 11 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbył się XIV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tym razem mieliśmy okazję połączyć swoje twórcze siły ze Środowiskowym Domem Samopomocy nr 2 ze Stalowej Woli i Środowiskowym Domem Samopomocy w Bojanowie. Efektem tej współpracy było wspólne dzieło pt. „Zwycięstwo światła”.
Przeglądowi Twórczości Artystycznej towarzyszył również wernisaż prac oraz okolicznościowy poczęstunek. Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie.

Piknik Żeglarski 2018

Dnia 12 lipca 2018 r. odbył się Piknik Żeglarski - V Przegląd Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy imprezy, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu oraz Jacht Klub „Kotwica” zapewnili nam wiele atrakcji. Jak co roku nabrzeże rozbrzmiewało śpiewem żeglarskich opowieści, a kulinarne atrakcje z całą pewnością zawstydziłyby niejeden kambuz. Mieliśmy okazję zaprezentować dwie szanty, „Morskie opowieści”, oraz „Włóczęgę”. W programie znalazły się także konkursy i zabawy taneczne z zespołem muzycznym.  Najważniejszą atrakcją na którą czekali wszyscy uczestnicy było żeglowanie po Jeziorze Tarnobrzeskim pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Spotkanie było kolejną niepowtarzalną okazją do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Strona 1 z 26

Konkurs Fotograficzny

Informacja

Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych informujemy, że Inspekto­­­rem Ochrony Danych Oso­bo­wych w Środowiskowym Domu Samopomocy jest Pan Sebastian Nabrzeski, email: iodo.nisko@gmail.com

Kto jest online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

228461
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
65
246
1002
2534
228461

2018-11-15 06:51:46

Dane adresowe

37-400 Nisko
ul. Fryderyka Chopina 31
woj. podkarpackie

Dane kontaktowe

Telefon: 15 815 19 24,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy służy wsparciem, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji zawodowej.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności witryny!