Nasz dom

Ruiny zamku, grupa osób zwiedzających

Jak mogliśmy się już niejednokrotnie przekonać, region świętokrzyski kryje w sobie wiele wspaniałych atrakcji. Tym razem 9 września o godzinie 9.00, nasz wycieczkowy autokar wyruszył do miejscowości Ujazd gdzie mogliśmy doświadczyć smaku nieodżałowanej historii, zwiedzając ruiny największego i najbogatszego swego czasu pałacu – wspaniałej rezydencji wojewody sandomierskiego, Krzysztofa Ossolińskiego.

Śpiewająca grupka osób

„Nigdy nie możesz przepłynąć oceanu, dopóki nie masz odwagi stracić z oczu brzegu”. – Krzysztof Kolumb
Dnia 19 lipca korzystając z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy i Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu „Śpiewająca” grupka naszych uczestników udała się nad Jezioro Tarnobrzeskie, aby wziąć udział w Pikniku Żeglarskim – VII Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych.

grupa osób podczas spotkania

Dzisiaj odbyła się kolejna edycja Letniego Festiwalu Piosenki, reaktywowanego po dłuższej przerwie pod hasłem "Piosenka jest dobra na wszystko…" 

W konkursie wzięło udział czternaścioro uczestników. Wachlarz prezentowanych utworów był różnorodny. Publiczność mogła wysłuchać piosenek z repertuaru m.in.: Andrzeja Piasecznego, Urszuli, Starego Dobrego Małżeństwa, Lady Pank, Ireny Jarockiej, Zenka Martyniuka itp.

grupa osób podczas spotkania

W dniu dzisiejszym odwiedził nas zapowiedziany gość, oferując wszystkim niepowtarzalną możliwość spotkania z „żywym” językiem angielskim. Najważniejszym punktem spotkania były mini warsztaty, w trakcie których George opowiedział o swoim życiu i miejscu w którym mieszka. Następnie zorganizowaliśmy konkurs mający na celu zaangażowanie uczestników w aktywny udział w spotkaniu.

Grupa osób nad zalewem

Wakacje i lato w pełni, a przebywanie na łonie natury to najlepszy czas na złapanie oddechu i regenerację sił witalnych. Z takim postanowieniem nasz Dom wybrał się nad Zalew Podwolina, gdzie wśród drzew, śpiewu ptaków mogliśmy oddawać się błogiemu relaksowi.

grupa kilku osób otrzymuje nagrody

Po raz kolejny wzięliśmy udział VII Konkursie Filmowym Środowiskowych Domów Samopomocy zorganizowanym przez ŚDS w Spiach. Tegoroczna formuła nosiła tytuł "Reporter w akcji" a nadesłanych na nią zostało 27 pomysłowych, oryginalnych i zaskakujących filmów.

Grupa osób przy wspólnym stole podczas spotkania wielkanocnego

Wielkanoc jest jak ludzka droga. Nikogo nie omijają Wielkie Piątki smutku, Wielkie Soboty nadziei, Wielkie Niedziele radości. Wielkanoc jest jak nasze życie. Niekiedy pełne bólu, czasem zwątpienia, lecz jakże często niewypowiedzianego szczęścia.